Moje drugie ja. Rozmowy z Chrystusem - Clarence J. Enzler

Dostępność: ZAPOWIEDŹ - PRODUKT DOSTĘPNY WKRÓTCE
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Interesujący dialog z Bogiem prowadzący czytelnika od wezwania do życia w przyjaźni z Chrystusem i spełnienia pragnienia Chrystusa, przez analizę środków życia chrześcijańskiego: brak przywiązań, cnotę, modlitwę, unikanie grzechu i Eucharystię aż do odkrycia celu: życia w zjednoczeniu z Chrystusem jako Jego uczniem i pełna radość z Nim w wieczności.

Książka, zawierająca piękne modlitwy do medytacji, jest idealna do codziennego nabożeństwa lub jako przewodnik po modlitwie.

"Moje drugie ja wyróżnia się głębią pobożności. Jest to również dzieło przepiękne, a jego treści – niewątpliwie przystępne dla ogółu wierzących. Składająca się na nią seria medytacji (czy ściślej rzecz ujmując – monologów), w których Chrystus zwraca się bezpośrednio do pojedynczej ludzkiej duszy, uświadamia nam wciąż na nowo bezgraniczną łagodność i miłość, jaką ma ku nam Boski Zbawiciel. Prawie nigdzie nie znajdziemy tu śladów gniewu Bożego ani nawet Jego surowości. Spotykamy natomiast Chrystusa jako pełnego współczucia nauczyciela; jako łagodnego, a zarazem nieskończenie żarliwego miłośnika naszych dusz.

Enzler konsekwentnie przypomina nam o tym, o czym w naszym trudnym świecie często zapominamy – Chrystusowi zależy na nas tak bardzo, że nigdy z nas nie rezygnuje, a Jego Boską wolą względem nas jest to, byśmy spędzili wieczność w bezkresnej, pełnej radości relacji z Nim samym.

Enzler pokazuje nam, że życie chrześcijanina jest w istocie życiem ufności – ufności złożonej w Chrystusie, który wydał siebie za nas i nigdy nie przestaje nas kochać. W gruncie rzeczy, jak sądzę, „ufność” jest kluczem do zrozumienia tej książki, ufność złożona w Chrystusie, tak wielka, że ostatecznie pozwala nam przezwyciężyć wszelkie przeszkody na drodze do pełnej relacji z Bogiem". 

Dane techniczne

Autor Clarence J. Enzler
Format 105 x 165 mm
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl