Oddać życie - Pierre Claverie OP

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka zaznajamia odbiorców z tekstem rekolekcji dla zakonnic wygłoszonych przez Pierre’a Claverie w lecie 1981 roku. Miał wówczas 43 lata, a w maju został mianowany biskupem Oranu i przygotowywał się do objęcia jesienią swej diecezji. Jak przeżywał tę nominację? Nieskory do zwierzeń pewnego dnia powiedział swemu wikariuszowi generalnemu:

Tym, co skłoniło mnie do wyrażenia zgody, był zamach na Jana Pawła II; Kościół, którego przywódca może zostać zabity jak każdy człowiek – oto, co mnie interesuje.

W tej reakcji objawił się człowiek żarliwy, który gotów jest oddać swe życie do końca - co też uczynił. Czy można więc dziwić się pełnym żaru słowom, które odnajdziemy na kolejnych stronach i które są wszystkim, tylko nie pobożnymi przemowami kierowanymi do publiczności z góry przekonanej? Pierre’owi Claverie, jak i jego słuchaczom, idzie tu o kwestie zasadnicze: Co znaczy podążać w ślad za Chrystusem? Co znaczy być chrześcijaninem?

Pierre Claverie OP urodził się w 1939 roku w Algierze. Wywodził się z rodziny Francuzów mieszkających tam od czterech pokoleń. W roku 1959 wstąpił do zakonu dominikanów. Był znanym, wybitnym kaznodzieją i rekolekcjonistą, głosił między innymi niedzielne homilie w Radio Algier. W roku 1981 został mianowany biskupem. Jego zdecydowana postawa orędownika pokoju i zaangażowanie w chrześcijańsko-muzułmański dialog przyczyniłły się do śmierci od bomby podłożonej przez islamskich ekstremistów w drzwiach jego mieszkania 1 sierpnia 1996 roku.

Dane techniczne

Autor Pierre Claverie OP
Format 123x195
Ilość stron 142
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl