Obieram Cię dzisiaj, Maryjo - Thomas Philippe OP

Dostępność: produkt chwilowo niedostępny
Cena: 7,90 zł 7.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Obieram Cię dzisiaj Maryjo to duchowy komentarz do modlitwy poświęcenia się Maryi z „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort. Ta podstawowa dla duchowości maryjnej modlitwa pochodzi z XVIII wieku - współczesny i przystępny język komentarza pozwala lepiej ją zrozumieć i czyni ją bardziej przystępną również dla dzisiejszego odbiorcy. Rozważania odzwierciedlają duchową głębię i bogate doświadczenie duszpasterskie Autora.
 
Ojciec Thomas Philippe OP był wykładowcą teologii, twórcą wspólnoty świeckich poszukujących pogłębionego życia duchowego, kapelanem "Arki", którą zakłądał razem z Jeanem Vanierem. Często przyjeżdżał do Polski i głosiłrekolekcje. Podczas jednej z tych wizyt wygłosił rekolekcje, których zapis znalazł się w tej książce.
 
 
Thomas Philippe (1905-1993) dominikanin, kapłan (przeżył w kapłaństwie 64 lata), wykładowca na uczelniach we francuskim Le Saulchoir i rzymskim Angelicum, filozof i teolog. Po wojnie założył pod Paryżem wspólnotę "Woda Żywa", a później - wraz z Jeanem Vanier - wspólnotę Arka, związał się również z ruchem charyzmatycznym, szczególnie ze Wspólnotą Błogosławieństw. Na początku lat 60. zamieszkał w zakładzie dla osób upośledzonych w wiosce Trosly-Breuil na północy Francji. Za jego namową Jean Vanier zamieszkał z trójką upośledzonych umysłowo mężczyzn, tworząc w ten sposób w 1964 roku pierwszą wspólnotę Arki (L'Arche). Ojciec Thomas był odtąd jej duchowym opiekunem i kapelanem. Ostatnie dwa lata życia spędził w Saint Jodard koło Lyonu, w domu formacyjnym Wspólnoty św. Jana, założonej przez jego młodszego brata i chrześniaka (znanego również w Polsce ojca Marie-Dominique Philippe'a OP). Pochowany w Trosly.
 
 
fragment
 
Poświęcenie się Matce Najświętszej jest czymś niezwykle prostym i może nas wprowadzić w głąb wielkiej tajemnicy.
 
Akt osobisty i wspólnotowy
 
Poświęcenie się Matce Bożej jest dla każdego z nas przede wszystkim aktem bardzo osobistym. Za każdym razem, gdy oddajemy się Matce Najświętszej, zawierzamy Jej to, co stanowi tajemnicę naszej osoby. Maryja jest królową wszystkich świętych, jest ponad wszystkimi świętymi. W naszym życiu jedynie Ona, poprzez swą wewnętrzną postawę, a także zewnętrzne gesty, może być wzorem do naśladowania, Mistrzynią, a zarazem Matką.
 
Musimy poprosić Maryję, by pozwoliła nam odkryć nasze powołanie w Ciele Mistycznym, odkryć to, co w naszym powołaniu najbardziej osobiste, i by uczyła nas jak Matka.
 
Poświęcenie to jest zarazem aktem, który pozwala nam w najlepszy sposób stawać się cząstką Kościoła właśnie przez to, co najgłębsze w naszym osobistym powołaniu. Pozwala nam ono być świadkami Kościoła w każdej wspólnocie, w której jesteśmy.
 
Poświęcenie się Matce Najświętszej pomaga w pokonaniu największej chyba trudności naszej ludzkiej natury, jaką jest pogodzenie planu Boga względem naszej osoby w życiu wewnętrznym i osobistym z wymaganiami życia wspólnego i z naszym uczestnictwem w życiu społecznym, a także z udziałem w historii.
 
Nie chodzi o to, byśmy wtopili się we wspólnotę, ani w pewnym sensie po ludzku się "zatracili", tak by nie być już sobą. Bóg ma swój plan wobec każdego z nas. Jezus przyszedł objawić nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do głębokich relacji osobowych z naszym Bogiem. Zarazem jednak Jezus przyszedł po to, by nauczyć nas wymogów nowego życia braterskiego, życia bez granic, któe powinno obejmować wszystkich - w czasie i w przestrzeni.
 

Dane techniczne

Autor Thomas Philippe OP
Format 125x182 mm
Ilość stron 40
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl