ŻYCIE DUCHOWE - Jesień 76/2013 Czystość serca

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 16,50 zł 16.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Jesienny numer "Życia Duchowego" (76/2013) jest poświęcony Czystości serca. To temat, który najczęściej wiąże się z chrześcijańską etyką seksualności. Tymczasem, jak we wstępie do numeru zaznacza Tomasz Kot SJ, "troska o czystość serca, myśli, uczynków i miłości to przede wszystkim troska o podobieństwo do Boga, czyli troska o nasze istnienie".

O autentycznym rozumieniu biblijnej czystości serca piszą w numerze między innymi Józef Augustyn SJ (Czystość serca) i Stanisław Morgalla SJ (Czystość integralna). Ks. Andrzej Draguła zastanawia się, jak we współczesnym świecie zachować czystość serca (Potęga obrazu i wyobraźni), zaś artykuł Dariusza Kowalczyka SJ to próba odpowiedzi na pytanie, jak pokonywać i wystrzegać się hipokryzji będącej odwrotnością czystości serca (O hipokryzji). Literacki obraz hipokryzji opisuje z kolei ks. Dariusz Jastrząb w tekście poświęconym Faryzeuszce Françoisa Mauriaca (Literacki traktat o sercach). Polecamy także artykuł Marka Blazy SJ o Modlitwie Jezusowej jako "modlitwie serca".

Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy między innymi artykuł Wzrost, proces, przemiana autorstwa przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego Adolfo Nicolása SJ, który przedstawia najważniejsze elementy duchowości ignacjańskiej. W dziale "Modlitwa i życie" zamieszczamy między innymi rekolekcyjną modlitwę Józefa Augustyna SJ zatytułowaną Nie dam Tobie pocałunku jak Judasz.

W numerze ponadto między innymi: w dziale "Z historii duchowości" kolejna refleksja Leona Nieściora OMI poświęcona wskazówkom Ewagriusza z Pontu przeciw ośmiu duchom zła; w dziale "Rozmowy duchowe" wywiad ze słoweńskim jezuitą Janezem Mihelčičem SJ, misjonarzem pracującym w Kirgizji, a w dziale "Słowo, obraz, czyn" artykuł ks. Marka Lisa o filmowym cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego w dwudziestą piątą rocznicę powstania serii.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl