OJCIEC PIO I ŚWIĘTE OFICJUM Odtajnione archiwa Watykanu - Francesco Castelli

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 34,50 zł 34.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nieznane fakty z "okresu prześladowań Ojca Pio przez władze kościelne" (1921-1933), po raz pierwszy zbadane i opisane przez włoskiego historyka, księdza Francesca Castellego.

Czym była Kongregacja Świętego Oficjum? Jaką miała władzę, procedury, znaczenie? Dlaczego w 1931 roku zakazała Ojcu Pio publicznego odprawiania mszy i spowiadania wiernych? Kim były osoby odpowiedzialne za tę decyzję? Jaką rolę odegrał w tych wydarzeniach o. Agostino Gemelli a jaką postawę przyjął papież Pius XI? Kim są stygmatycy? Ilu ich było w histoprii Kościoła? Czy również oni byli poddawani badaniu przez Święte Oficjum?

To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada książka ks. Francesca Castellego, przywołując dokumenty - w większości dotychczas nieznane - i zapraszając nas do wyprawy w głąb historii kapucyńskiego Stygmatyka, włoskiego społeczeństwa w I połowie XX wieku i Kościoła katolickiego za pontyfikatu Piusa XI.

 

Ze wstępu

13 maja 1931 roku w Kongregacji Świętego Oficjum odbyła się narada nad niezwykle delikatnym problemem. Spotkanie kończy się stanowczym komunikatem: "Ojciec Pio na być pozbawiony mozliwości pełnienia posługi kapłańskiej. Zezwala się mu jedynie na odprawianie mszy za ścisłą klauzurą".

Mija ponad osiemdziesiąt lat od tamtych wydarzeń. Jakie były przyczyny takiej decyzji Świętego Oficjum? Jakie wydarzenia usprawiedliwiały tak surowy zakaz? Kim były osoby odpowiedzialne za podjęcie decyzji?

Do dziś nie znaliśmy wyczerpującej odpowiedzi na te pytania, ponieważ przez lata dostęp do najważniejszych źródeł był ograniczony. Dopiero teraz możemy zajrzeć do dokumentów Świętego Oficjum, które ukazują zupełnie niespodziewany obraz postaci i zdarzeń. Niektóre sądy, dotąd uznawane za pewne, muszą ulec radykalnej zmianie w świetle odkrytych dokumentów. Pojawiają się też informacje i kwestie, o których dotychczas nie mieliśmy żadnej wiedzy.

(ze Wstępu do książki)

Dane techniczne

Autor Francesco Castelli
Ilość stron 304
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Menu
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Produkt dnia
Promocje
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Znajdziesz nas w Google+
Sklep internetowy Shoper.pl